Newsletter
Najnowsze informacje o działaniach SF BCC wprost na Twoją skrzynkę mailową!Darowizna
Osoby fizyczne i prawne mogą przez cały rok wpłacać darowizny na konto fundacji. Darowiznę na cele statutowe Fundacji można odliczyć od podstawy opodatkowania. Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club nr konta: 14 1160 2202 0000 0001 0187 5384 (Millenium) Zachęcamy do regularnego wspierania Fundacji przez złożenie dyspozycji stałego zlecenia w banku. Nawet niewielka, ale stała kwota wpłacana co miesiąc jest dla nas bardzo ważna! |
Zobacz jak działamy
Odwiedzający
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gościPolecamy w Październiku
Polecamy w Październiku
Akademia Młodych Dyplomatów
Tylko do 31 października trwa nabór do Akademii Młodych Dyplomatów!
AMD to roczny program przygotowujący studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, polskiej służby cywilnej oraz instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych.
W roku akademickim 2009/2010 wykład inauguracyjny wygłoszą m. in.
Szef dyplomacji UE Javier Solana oraz b. Prezydent Republiki Litewskiej Valdas Adamkus
Studenci AMD zapoznają się zarówno z procedurą konkursową obowiązującą w poszczególnych instytucjach, jak i z praktycznym wymiarem pracy w wybranych przez siebie zawodach. Dotychczas AMD ukończyło ponad 1000 osób. Wśród nich jest wielu obecnych pracowników instytucji Unii Europejskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz innych organizacji międzynarodowych.
Więcej na www.diplomats.pl
Raport Gazety wyborczej o stanie szkolnictwa wyższego
Ukryta perswazja, Kevin Hogan z OnePress
Książka „Ukryta perswazja” pokazuje gotowe taktyki wywierania wpływu na otaczające nas środowisko. Uświadamia czytelnikowi jak wielka siła drzemie w każdym, kto posiądzie umiejętność psychologicznej kontroli nad drugim człowiekiem. Kevin Hogan wprowadza czytelnika w świat oparty o realizację planów na podstawie perswazyjnego języka i mowy ciała.Odsłania karty kreowania zachowań innych ludzi opartych o empiryczne doświadczenia znacząco podnoszące atrakcyjność publikacji.
Autor wciela się z rolę nauczyciela socjotechnicznych zabiegów mających na celu przekonywanie do swoich racji nawet najbardziej zatwardziałych idealistów. Jest to zbiór reguł wzbogacony o arkusze ćwiczeniowe, pozwalające planować strategie perswazyjne. Należy pamiętać, że czytelnik powinien być świadomy, że wiedza, którą posiądzie czytając tą lekturę może być wykorzystana tylko i wyłącznie w etyczny sposób w innym przypadku może stać się bardzo niebezpiecznym narzędziem.
Podsumowując. W ekonomi istnieje pojęcie kosztu alternatywnego wyrażającego się w zaniechaniu pewnej czynności na rzecz wykonania innej. W myśl tej definicji „Ukryta perswazja” Kevina Hogana to książka dla, której warto poświecić czas i energię. Tym bardziej, jeżeli chodzi o perswazję – jako sztukę życia w otaczającym nas świecie
Jakub Fijewski
TyMyśl, Mateusz Grzesiak z OnePress

Sto niekonwencjonalnych strategii, Chi Liu z OnePress

Absolutny majstersztyk. Choć książka porusza tematykę historycznych strategii najwybitniejszych dowódców Państwa Środka wciąż pozostaje aktualna. Zawiera w sobie uniwersalną wiedzę z zakresu negocjacji, odczytywania zamiarów przeciwnika, motywacji i zarządzania. Historyczny przekaz, opatrzony komentarzem pozwala w przystępny sposób zrozumieć wszystkie unikatowe strategie. Gorąco polecam każdemu, kto w swoim życiu chciałby rozpoznawać zamiary innych ludzi i być zawsze o jeden krok dalej niż konkurencja.
Jakub Fijewski
Wojownik wielkiego biznesu
Strategie, które poprowadzą Cię do bezwarunkowego zwycięstwa
Intrygująca pozycja, kolejne okno, przez które możemy spojrzeć na świat chińskiej filozofii i myśli wojskowej. Gdy Państwo Środka na stałe zajmie miejsce wśród światowych superpotęg, znaczenie starożytnych traktatów z pewnością wzrośnie
"Foreign Affairs" (opiniotwórczy amerykański dwumiesięcznik)
Jeżeli chcesz otrzymać 10zł rabat na powyższe książki prześlij maila na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .














